06_despekt_foto_Katerina_Mala_R48_2009_n.jpg
06_despekt_foto_Katerina_Mala_R48_2009_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_foto_Jan_Silpoch_R48_2009_s.jpg
06_respekt_foto_Jan_Silpoch_R48_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Věda v propasti
Podle Jiřího Grygara je vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace nekompetentní a díky ní směřuje česká věda do propasti. Proto od této instituce odmítl převzít cenu za vědeckou práci. Taková důslednost rozhodně není samozřejmá, zvláště když je ocenění spojeno s částkou půl milionu korun. Grygarovo gesto je navíc nejpůsobivějším projevem v rámci protestů české vědecké obce, která kritizuje vládní koncepci financování vědy už několik měsíců. Vláda a její experti na vědu a výzkum zatím neslyší na věcné argumenty ani happeningy pořádané mladými vědci a je pravděpodobné, že jimi nepohne ani Grygarův mimořádný postoj. Bez ohledu na to je důležité, že vědec vstupuje do veřejného prostoru nejenom jako specialista ve svém oboru, ale jako silná morální autorita.

 

06_despekt_foto_Katerina_Mala_R48_2009_s.jpg
06_despekt_foto_Katerina_Mala_R48_2009_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Smrt bílé tygřice
Despekt patří liberecké zoo, že připustila rozsápání bílé tygřice dvěma lvy. Je nepochopitelné, že si chovatelé u tak vzácných a na péči náročných zvířat až do poslední chvíle ničeho nevšimli, navíc lidé přejímají nedobrovolným přemístěním zvířat z jejich přirozeného svobodného prostředí do klecí zoologické zahrady nad jejich životy plnou zodpovědnost, a měli by tak podobným dramatům jako druhově „nadřazený“ tvor jistě umět předejít.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte