Jsou dvě hodiny ráno a mně zvoní telefon. Ruka mi vylítne, jako by věděla, že když mám dulí pohotovost, nesmí telefon zvonit déle než dvakrát. Klientka hlásí, že má kontrakce a ty jí nedají spát. Poslouchám její vyprávění, jak ji od večera pobolívá břicho, ale vlastně neví, zda je to Ono. Ptám se, jak často má kontrakce. Dozvídám se, že tak po deseti minutách. Následuje kontrolní otázka, zda neodtekla plodová voda. Když ne, domlouváme se, že si dá teplou vanu a zkusí se uvolnit. Klientka se na to těší a s ujištěním, že zavolá za hodinu nebo i dřív, kdyby se něco změnilo, pokládá telefon.

Dulí pohotovost držím od ukončeného 37. týdne těhotenství, mám u sebe stále mobil, auto a zařízené hlídání pro naše čtyři kluky.

65_jeden_den_R43_2009_s.jpg
65_jeden_den_R43_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Je po třetí hodině ranní a telefon se opět rozdrnčel. Klientka využila vanu s teplou vodou, kontrakce zesílily a jsou častější, pohyby miminka cítí. Ptám se, zda už chce jet do porodnice, nebo zda mám přijet. Už by raději jela do porodnice, tak vyrážíme. Vyběhnu z postele, rychle do koupelny, obléknout a můžu vyrazit.

Do porodnice v Podolí dorážím ve 3.45 hod. Ve čtvrtém patře jde klientka na vyšetření a my s budoucím tatínkem čekáme na chodbě. Manžel klientky je trochu nervózní, tak mu popisuji, co všechno se teď s jeho ženou děje, a tím nám to čekání celkem uběhne. A už nás volají, vstupujeme na sál číslo 4. Každá rodící žena má svůj přípravný pokoj, kde bude i rodit, a u toho WC i sprchu,…

2009_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte