Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Revoluce už byla

Mobilní telefon iPhone od společnosti Apple se stal slavným, ještě než byly k dispozici jeho první fotografie a než se veřejnost dozvěděla, co vlastně umí. Apple má při uvádění produktů na trh jednu nespornou výhodu – nemusí masivně investovat do reklamy, slávu značky šíří hlavně spokojení uživatelé. Na trhu mobilních telefonů neexistuje přístroj, o kterém by se tolik mluvilo a psalo. Každý nový model nebo jen upgrade systému je očekáván s nadšením, uživatelé obvykle přimhouří oči nad nedostatkem, za který by třeba konkurenční Nokia byla kritizována.

V čem tedy spočívá kouzlo iPhonu? Nabídl dvě základní lákadla – dotykový displej (ve své době novinka) a velké množství aplikací, ať už zadarmo nebo placených: navigaci, poměrně kvalitní fotoaparát, podporu různých způsobů datových přenosů, komfortní prohlížení internetu a bezchybnou práci s hudbou, obrázky a videem, která vychází z generací iPodů – kapesních přehrávačů, do nichž můžete nahrát desítky cédéček. Konkurenční přístroje, třeba Nokia N97, jsou vybavené jiným operačním systémem a funkcemi, ale poskytují to samé a ještě něco navíc. Například lepší fotoaparát, otevřený operační systém (mohou do něj zasahovat vývojáři či poučení uživatelé) nebo spouštění více aplikací najednou. Přesto se nokie tak dobře neprodávají. Mimo jiné proto, že fanoušci Applu velmi se velmi často spokojí s nižší kvalitou přístroje. Zpočátku nebylo možné iPhonem posílat multimediální zprávy, což ovšem jeho majitelé…

2009_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte