Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Prvních 15 minut

Konspirace pro pány

Když se ministr zahraničí, dejme tomu Norska, nudí na konferenci, těžko to může dát najevo. Může ale myšlenkami bloudit v dálce a přitom si, dejme tomu, pohrávat s kravatou. A pak ho třeba zaujme cedulka na rubu. A pak se třeba podívá i na internetové stránky české módní značky Sistersconspiracy.

2009-136-mobr-61AR042009n.jpg
2009–136-mobr-61AR042009n.jpg • Autor: Respekt

2009-136-vobr-61AR042009.jpg
Fotografie: Asi je to super. – Autor: Matěj Stránský • Autor: Respekt

Když se ministr zahraničí, dejme tomu Norska, nudí na konferenci, těžko to může dát najevo. Může ale myšlenkami bloudit v dálce a přitom si, dejme tomu, pohrávat s kravatou. A pak ho třeba zaujme cedulka na rubu. A pak se třeba podívá i na internetové stránky české módní značky Sistersconspiracy. A možná si u ní nakoupí pár košil, většinou z pěkných materiálů a s vtipnými detaily. Nebo tričko. Anebo třeba něco neministerského, jako je svetr s vzorem prsaté krasavice.

To vše nabízejí módní návrhářky Alice Klouzková (1980) a Jana Jetelová (1980), které už čtyři roky společně budují značku Sistersconspiracy, zaměřenou na pánskou módu. Jejich červená hedvábná kravata je teď oficiálním dárkem, který se rozdává novinářům, poslancům, ministrům a dalším státotvůrcům při příležitosti českého předsednictví EU.

Do soutěže vláda oslovila několik návrhářů, samé mladé tvůrce: „Bylo sympatické, že to nezadali nějaké marketingové agentuře, která by nejspíš udělala klasické reklamní předměty,“ říká Jana Jetelová. Jejich kravata není prvoplánový suvenýr. V červeném hedvábí jsou nenápadně vytkané zkratky různých zemí stejným písmem jako na logu předsednictví. „Kravata může člověku sloužit, i když předsednictví dávno skončí,“ říká Jana. Ani dámský suvenýr, hedvábný šátek, nevypadá nápadně propagačně. Má na okraji jen…

2009_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1217
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte