Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected].

Prvních 15 minut

Konspirace pro pány

Když se ministr zahraničí, dejme tomu Norska, nudí na konferenci, těžko to může dát najevo. Může ale myšlenkami bloudit v dálce a přitom si, dejme tomu, pohrávat s kravatou. A pak ho třeba zaujme cedulka na rubu. A pak se třeba podívá i na internetové stránky české módní značky Sistersconspiracy.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Fotografie: Asi je to super. - Autor: Matěj Stránský • Autor: Respekt
Fotografie: Asi je to super. - Autor: Matěj Stránský • Autor: Respekt

Když se ministr zahraničí, dejme tomu Norska, nudí na konferenci, těžko to může dát najevo. Může ale myšlenkami bloudit v dálce a přitom si, dejme tomu, pohrávat s kravatou. A pak ho třeba zaujme cedulka na rubu. A pak se třeba podívá i na internetové stránky české módní značky Sistersconspiracy. A možná si u ní nakoupí pár košil, většinou z pěkných materiálů a s vtipnými detaily. Nebo tričko. Anebo třeba něco neministerského, jako je svetr s vzorem prsaté krasavice.

To vše nabízejí módní návrhářky Alice Klouzková (1980) a Jana Jetelová (1980), které už čtyři roky společně budují značku Sistersconspiracy, zaměřenou na pánskou módu. Jejich červená hedvábná kravata je teď oficiálním dárkem, který se rozdává novinářům, poslancům, ministrům a dalším státotvůrcům při příležitosti českého předsednictví EU.

Do soutěže vláda oslovila několik návrhářů, samé mladé tvůrce: „Bylo sympatické, že to nezadali nějaké marketingové agentuře, která by nejspíš udělala klasické reklamní předměty,“ říká Jana Jetelová. Jejich kravata není prvoplánový suvenýr. V červeném hedvábí jsou nenápadně vytkané zkratky různých zemí stejným písmem jako na logu předsednictví. „Kravata může člověku sloužit, i když předsednictví dávno skončí,“ říká Jana. Ani dámský suvenýr, hedvábný šátek, nevypadá nápadně propagačně. Má na okraji jen…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].