65_R30_2009_n.jpg
65_R30_2009_n.jpg • Autor: Respekt

V šest ráno mě protivný budík žene z vyhřáté postele vstříc kalnému ránu. Po ranní hygieně, rychlé snídani a po nezbytném hrnku teplé kávy mě manželka vyprovází se slovy: „Hlavně buď opatrný!“ Přesunuji se do areálu Exekutorského úřadu Přerov, kde „nafasuji“ služební dodávku a zkontroluji veškeré „nářadí“ – kameru, notebook, navigaci –, které k práci nutně potřebuji.

Kolem sedmé vyrážíme s kolegou vstříc všednímu pracovnímu dni. Cestou probírám spisy dlužníků, seznamuji se s jejich „osudy“ a přemýšlím, co nás během dne čeká a nemine.

65_R30_2009_s.jpg
65_R30_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Blížíme se k Brnu, do navigace zadám adresu prvního dlužníka, v exekutorském jazyce „povinného“. Ten neplatil několik let výživné na dítě a dluh se vyšplhal až ke sto tisícům. První problém přichází hned na první adrese v centru Brna. Kam zaparkovat dodávku v přeplněném městě? Po chvíli kroužení se daří zaparkovat necelý kilometr od bydliště dlužníka. Sbalit spis, služební průkaz, nezbytné dokumenty, protokoly a jdeme na to.

Na zvonek u bytu dlužníka zareaguje jeho manželka. Jen vykoukne okýnkem ve zdi na chodbu. Nestačíme se ani představit a manželka jen odsekne, že manžel není doma a ona nám neotevře. Volám tedy přímo dlužníkovi, který do telefonu jen suše sdělí, že je v Praze, že se nedostaví a svůj dluh nijak řešit nehodlá. Nezbývá než zkusit zjistit…

2009_obalka_R30
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte