06_respekt_R27_2009_n.jpg
06_respekt_R27_2009_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_R27_2009_s.jpg
06_respekt_R27_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Veřejná doprava zdarma

Česká města jsou zahlcena osobní dopravou a kvalita ovzduší se zhoršuje. Radnice většinou stále více podporují řidiče a zdražují jízdenky na MHD. Zastupitelé ve Valašském Meziříčí se rozhodli pro opak a odhlasovali, že všechny linky tamní MHD budou po dobu jednoho měsíce zdarma. Město chce své obyvatele motivovat k používání MHD a v obecním rozpočtu našlo 270 tisíc korun, aby provozovateli ušlý zisk kompenzovali. I když je projekt omezen na jeden měsíc, je to dobrý experiment, který by mohl jasně a v konkrétních číslech ukázat, že dotovaná hromadná doprava by mohla zmenšit počet aut ve městech.

06_despekt_R27_2009_s.jpg
06_despekt_R27_2009_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Prezident NKÚ Dohnal v. kolegium

Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal posílá před kárnou komisi dvanáct členů kolegia svého úřadu, kteří upozornili na nesrovnalosti v jeho hospodaření. Tvrdí, že návrh na kárné řízení podat musel, protože úředníci překročili své kompetence. Působí to jako msta. Právě zpráva kolegia totiž upozornila na to, že Dohnal plýtvá prostředky úřadu a nechává si platit nájemné za luxusní pražský byt. A nejvíce to působí jako poslední rána důvěryhodnosti NKÚ: je obtížné si představit, jak by úředníci, kteří se vzájemně obviňují z nehospodárnosti a nekompetentnosti, mohli účinně dohlížet na hospodaření s veřejnými financemi.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte