06_respekt_R25_2009_s.jpg
06_respekt_R25_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Deregulace nájemného u Ústavního soudu

Vydali souhrnně už pětatřicet nálezů o tom, že regulace nájmů je protiústavní. Přesto apely ústavních soudců na okamžité zrušení deregulace nikdo z politiků nevyslyšel. Naposledy poslanci naopak odhlasovali, že deregulace skončí až v roce 2012, a ne za rok, jak bylo původně v plánu. Ústavní soud nyní přišel s průlomovým návrhem: některým majitelům domů přiznává právo na náhradu od státu za regulaci nájemného. V praxi to znamená, že majitelé domů mohou podávat na stát žaloby o náhradu a vysoudit za ušlý zisk z nájemného miliony korun.

06_R24_despekt_foto-jaros_s.jpg
06_R24_despekt_foto-jaros_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Vlček v Gaze

Diplomaté i politici před tím varovali, experti obraceli oči ke stropu a všichni předvídali minimálně trapas. A dopadlo to ještě hůř. Šéf sněmovny Miloslav Vlček měl v čele zástupců národních parlamentů EU v Gaze coby ústavní činitel předsednické země reprezentovat Unii, to se nestalo ani omylem. EU totiž považuje palestinské hnutí Hamás, které v Gaze vládne, za teroristy. Vlček sám sice s Hamásem nejednal, ale nebyl schopen si uhlídat své kolegy poslance (z Řecka či Bulharska) ani vlastní poradce KavanaLaštůvku, kteří se sešli s Palestinci, které jako partnery nerespektují ani vlády arabských zemí.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte