V médiích se uvádí, že při státních maturitách bude povinná maturita z češtiny a cizího jazyka. Několikrát jsem ale narazila (na internetu, v Učitelských novinách) na informaci, že povinná část státní maturity se bude skládat z českého jazyka, druhou povinnou položkou bude buď cizí jazyk, nebo matematika – podle volby studenta. Problém se mě výrazně týká, maturovat budu za dva roky. Velice by mě tedy zajímalo, která z informací je pravdivá a jak bude povinná část státní maturity vypadat.
Lucie Deptová, Praha

Odpověď jsme hledali na webu ministerstva školství www.maturita.cz:
Pokud vás maturita čeká za dva roky, tedy zkoušku dospělosti budete skládat roku 2011, potom vás čekají dvě části povinné zkoušky. První z českého jazyka a literatury a druhá z cizího jazyka, nebo matematiky. Informace, že povinná maturita bude jenom z češtiny a cizího jazyka, je tedy nesprávná. Vaši nástupci o rok později to budou mít obtížnější, protože to už se bude povinná zkouška skládat ze tří částí. Povinně se bude maturovat z českého jazyka a literatury, cizího jazyka a v třetí části si budou studenti moci vybrat mezi matematikou, informatikou nebo tzv. občanským a společenskovědním základem. Zároveň se dá říct, že nic z řečeného není tak úplně jisté. V současnosti poslanci, kteří o datu státních maturit rozhodují, začali znovu debatovat o tom, jestli start státních středoškolských zkoušek neodložit o dva až tři roky. Údajně kvůli tomu, že nejsou dobře připravené. Důležitější ale zřejmě je, že státní maturity nejsou u studentů a učitelů populární a do toho se blíží volby. Právě kvůli obavám z nepřízně voličů už poslanci jednou start státních maturit odložili. Nezbývá než sledovat aktuální dění. Rozhodne se pravděpodobně v létě.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte