24_ponik_R19_2009.jpg
24_ponik_R19_2009.jpg • Autor: Respekt

V Havířově čeká na nový život tajemný kůň

24_ponik_R19_2009.jpg
24_ponik_R19_2009.jpg • Autor: Respekt
Skrz mříže se z šera malého kotce dívají dvě velké černé oči zpola zakryté hustou hřívou. Jsme v jezdeckém oddílu na okraji Havířova a poník, který nás tu právě pozoruje, má za sebou nevšední příběh: před dvěma měsíci byl nalezen v lesních houštinách na okraji města. Neví se, odkud přišel či jak dlouho se v lesích toulal, neví se, kdo je jeho majitelem, jestli koníka týral či ho vyhnal. Nikdo se k němu nehlásí. Když ho objevili, stál opuštěný v mraze a hlubokých závějích se svěšenou hlavou, bez uzdy, bez sedla a registrační známky, úplně sám. A vlastně hned tehdy vyvstala otázka, co si s nálezem velkého živého tvora počít.

Lesní přízrak
„Byl jako nějaký přízrak, nemohli jsme tomu uvěřit, no přece, kdo by pohodil v lese koně,“ říká za plotem pečlivě udržované zahrádky Eduard Mikula (71). Právě za ním letos 19. února přiběhl místní hajný s horkou novinou: kus dál v křovinách se zřejmě skrývá kůň. Pan Mikula bydlí totiž snad v posledním havířovském domku hned u okraje místního porostu jménem Velký les. Penzista s hajným pak přivolali městskou policii, která s sebou přivezla i ošetřovatele místních stájí. „Hajný byl totiž celý vyděšený, že kůň je prý vzteklý a divoký a každého určitě pokope,“ usmívá se pan Mikula. Jenže k překvapení záchranného oddílu stál v houštinách malý,…

2009_obalka_R19
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R19
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte