04_R17_repekt_n.jpg
04_R17_repekt_n.jpg • Autor: Respekt

04_R17_repekt_s.jpg
04_R17_repekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

S Parkinsonovou nemocí na Říp

Výstup na Říp uspořádali lidé trpící Parkinsonovou chorobou. Sešlo se jich spolu s přáteli a příbuznými kolem sto čtyřiceti. Pochod byl jednou z akcí, které společnost Parkinson připravila v návaznosti na Světový den Parkinsonovy nemoci připadající na 11. duben. Nemocní chtěli upozornit na to, že se stále setkávají s řadou předsudků a především s nedostatečnou nabídkou zdravotní péče. Nemoc je postupně vyřazuje z normálního života – začíná problémy se soustředěním, zvýšenou únavou, bolestmi kloubů a postupně působí vážné poruchy pohybu i řeči, pacienti mají potíže s přijímáním potravy, mytím, oblékáním… V Česku je pacientů s touto diagnózou kolem dvaceti tisíc, přesto ve zdravotnických zařízeních téměř zcela chybí personál vyškolený pro poskytování speciální péče.

 

04_R17_despekt_s.jpg
04_R17_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Bílé šrotovné

Nečekanou rychlostí se v české ekonomice šíří fenomén šrotovného. Poté, co Poslanecká sněmovna schválila třicetitisícovou dotaci na sešrotování starého auta, vstoupily do hry i firmy. Státní elektrárenský gigant ČEZ začal od minulého týdne přispívat tisíc korun každému, kdo vymění za novou svou ledničku nebo pračku. Nechme stranou, že ekologické i ekonomické efekty šrotování jsou přinejmenším sporné. Problém je především v tom, jak svou akci ČEZ zorganizoval. Sleva platí jen ve dvou vybraných řetězcích, všichni ostatní obchodníci mají smůlu. Namísto pomoci tak ČEZ nabourává už tak krizí pošramocený trh.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte