2009-785-mobr-pilatovan.jpg
2009–785-mobr-pilatovan.jpg • Autor: Respekt

2009-785-vobr-pilatova.jpg
Fotografie: Markéta Pilátová – Autor: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

O Facebooku se toho napsaly mraky. Jenže já jsem na něm nová. Mám sice dávno e-mail a skype, ale na Facebooku jsem tři týdny. Existuju tedy. Aspoň virtuálně. Facebook je nová hračka a jsem docela slabingr. Moje skóre je nějakých 43 přátel a tak se cítím hodně nedokonale. Jára Rudiš jich má přes 650 a ten jeho kamarád ze Slovenska Hvorecký skoro tisíc pět set. A ministr Liška, který si ve skutečném životě se mnou kdysi přiťukával na tykání, se mnou najednou kamarádit nechce – neodpověděl na mé pozvání.

Je to dojemné. Pošlete své nejlepší kamarádce z gymplu pozvání na sociální síť Facebook, a když se uvolí a klikne na potvrzení toho podivného e-mailu, který jí přistál v poště, dojde vám neskutečně křehká, infantilní, neodolatelná věta: Kateřina a Markéta se stali přáteli – s měkkým i – a na přítelkyně si budeme asi muset ještě chvilku počkat. Jsou to perné chvilky, to čekání na potvrzení přátelství. Jako když čekáte, jestli si to váš snoubenec na poslední chvilku nerozmyslí.

Na Facebooku se kamarádím např. se Starou Vránou, s Čajovnou, s Andreou, která má místo fotky kdoví proč záchodovou mísu, s Vláďou Růžičkou a taky se sedmasedmdesátiletým Karlem Novotným. Jenže to není jen tak, ten kamarádsky se tvářící Facebook mě taky s několika mými opravdovými kamarády z masa a kostí rozhádal. Tak např. Simona mi napsala, že s takovými věcmi nesouhlasí a že Facebook je nový Big…

2009_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte