2008-2793-mobr-81AR522008n.jpg
2008–2793-mobr-81AR522008n.jpg • Autor: Respekt

2008-2793-vobr-81AR522008.jpg
Fotografie: Co jsou mé problémy proti válce v Iráku? – Autor: IMDB/OUT NOW • Autor: Respekt

Alex patří mezi portlandské skejťáky. Je to jemný teenager z dobrých poměrů a nejsou s ním problémy. Proto se ho taky nikdo neptá, kam chodí, co dělá a co si myslí. Rodiče se rozvádějí, otec změnil sexuální orientaci, mladší bratr se zhroutil a rezolutní spolužačka Jennifer s ním chce chodit za každou cenu. Alex se poflakuje s prknem v podpaží a soudí, že válka v Iráku nebo hlad v Africe jsou větší problémy než ty jeho. Přitahuje ho Paranoid Park, skejťácká dráha, kterou si bez povolení postavili kluci a holky, kteří nemají kam jít. „Ať to máte doma sebehorší, tyhle lidi jsou na tom hůř,“ myslí si Alex.

Necítí se na jejich akrobatické výkony, a tak se jen dívá a půjčuje jim svůj skateboard. Až jednou si k němu přisedne sympatický kluk a pozve ho k adrenalinové legraci: nechce s ním Alex naskočit na rozjetý vlak? Ráno najde policie v kolejišti mrtvolu strážného. Je to otřesně brutální vražda a druhý den se v Alexově škole objeví policie a sezve všechny skejťáky. Podle indicií má ve vraždě prsty někdo z cvoků a narkomanů z Paranoid Parku. Inspektor Lu se postupně stane jediným člověkem, který se o Alexe zajímá. Co se té zářijové noci v kolejišti skutečně stalo a jak je to s vinou a trestem?

Nůž v zádech

Minimalistická detektivka Paranoid Park Guse Van Santa je studená jako nůž v zádech, chytře napsaná a obsazená neherci, které si režisér vybral mezi…

2008_obalka_R52-1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 71 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2008_obalka_R52-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 71 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte