Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Blogy

Jiří Zimola, starosta Nové Bystřice a kandidát ČSSD

Jste stejného názoru, že ČSSD potřebuje novou krev? Cítíte ve smýšlení mladé generace levicovější názory? Jak se díváte na možnost spojení s KSČM?

Jste stejného názoru, že ČSSD potřebuje novou krev? Cítíte ve smýšlení mladé generace levicovější názory? Jak se díváte na možnost spojení s KSČM?

K. K.

Když před dvěma lety startoval projekt tzv. modernizace v ČSSD, vysmívali se nám novináři i část veřejnosti. Dnes se na kandidátkách sociální demokracie objevují nové, mladší tváře a rozhodně již neplatí, že jsme stranou osvědčených stranických kádrů. Mladší lidé jsou jistě radikálnější, ale nejsem si jist, zda jejich směřování jde doleva. Mnozí z nich nesouhlasí se spojenectvím s KSČM, za jedinou opravdu demokratickou levicovou stranu považují ČSSD.

Nejsem nakloněn krajské vládě vzniklé spojením s komunisty. Pokud byste vstoupili do koalice s ODS, jste připraveni vaše programové teze splnit?

VÁCLAV KOSTELECKÝ

Dobrý den, jako vítěz voleb, který má možnost vybrat si politický sňatek s KSČM nebo ODS, jsme od obou stran požadovali přistoupení na naše programové priority. Věřím, že naši političtí soupeři budou rozumní a pochopí, že vybírat si tady a teď bude ČSSD.

Utvořit koalici bude asi těžké rozhodování. Jak si ČSSD představuje její fungování?

KAREL KRÁSNÝ

Rozhodování o budoucí koalici je těžší, než si mnozí myslí. Dostávám denně e-maily zleva i zprava, lidé mě varují před spoluprací s modrými i rudými. Chci všechny ujistit, že umím mluvit se všemi a důležitější než barva trička je pro mě vůle…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].