2008-2290-mobr-Nahlas-graf-1008n.jpg
2008–2290-mobr-Nahlas-graf-1008n.jpg • Autor: Respekt

2008-2290-vobr-Nahlas-graf-1008.jpg
Autor fotografie: The Economist • Autor: Respekt

Je to jako dárek, který nepřestává dělat radost – přinejmenším po dobu jednoho roku. Od října mohou britští zákazníci, kteří si zakoupí některé z mobilních telefonů značky Nokia, stahovat z internetu tolik digitální hudby, kolik si přejí. Vybrané telefony, z nichž nejlevnější stojí 130 liber, jsou nabízeny společně s bezplatným ročním předplatným pro stahování hudby on-line. Tato služba pod názvem Comes With Music (CWM) byla spuštěna 2. října. Staženou hudbu lze poslouchat na mobilu nebo na počítači, a to i poté, co předplatné po roce vyprší.

Nové mobilní telefony značky Nokia se letos zajisté objeví pod mnoha vánočními stromky. Nabídka neomezeného stahování hudby upoutá teenagery a rodiče si navíc nebudou muset dělat starosti s tím, že jejich potomky někdo přistihne při nelegálním stahování hudby nebo že při nákupu hudebních souborů v on-line obchodech utratí veškeré kapesné. Kromě toho jsou však CWM a další podobné typy předplatného vyzdvihovány jako potenciální záchranný pás hozený hudebnímu průmyslu v nesnázích. A to díky tomu, že se jim daří vyjít vstříc jak teenagerům, podle kterých má hudba být zdarma, tak nahrávacím společnostem, které chtějí vydělávat.

Na fanoušky oklikou

Největší světový výrobce mobilních telefonů to dokázal tím, že jedná jako prostředník: se slevou pořizuje licence na hudební skladby od čtyř největších nahrávacích společností a několika…

200842-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200842-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte