2008-2106-mobr-69R392008n.jpg
2008–2106-mobr-69R392008n.jpg • Autor: Respekt

2008-2106-vobr-69R392008.jpg
Fotografie: Dozvěděl jsem se o sobě zajímavé věci. – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr… Těžce vstávám z postele a proklínám řvoucí budík. Je sedm patnáct, pro někoho možná pozdní ráno, ale pro člověka zvyklého vstávat nejdříve v půl deváté tento čas představuje hlubokou noc. Jdu do koupelny, abych ze sebe udělal bytost alespoň trochu připomínající člověka, a poté rychle najíst – klasicky chleba s nutelou, kterou snídám už asi deset let, protože potřebuji cukr, abych mohl fungovat. A již padám na autobus a na brigádu.

Ještě jsem neřekl, co dělám. Takže pracuji u organizace Greenpeace jako fundraiser – tedy ten člověk, který oslovuje kolemjdoucí na ulici a snaží se najít ty, kteří by se chtěli stát příznivci této organizace. Vybral jsem si tuto práci, protože mi to přišlo mnohem zajímavější než dělat nějakého skladníka v supermarketu, navíc se člověk dostane do kontaktu s lidmi a procvičí si komunikační schopnosti.

Dnes je mým stanovištěm Anděl. Říkám si, že tam by mohlo být dost lidí. Vystupuji z metra a vyhlížím své dvě kolegyně. Po chvíli je vidím – tmavě modré tričko s nápisem Greenpeace a obrázkem velryby je jasné znamení. Bohužel nejsem jediný, kdo si myslí, že Anděl je dobré místo, takže máme víc než málo konkurence. Mobilní operátoři, UNICEF a navíc hnutí Ne základnám.

Zacházíme proto za roh, holky si stoupají před obchodní dům a já na druhou stranu ulice. Zjišťuji, že jsem se tak trochu mýlil – lidí zde…

200839-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200839-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte