2008-1070-mobr-65AR202008n.jpg
2008–1070-mobr-65AR202008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1070-vobr-65AR202008.jpg
Fotografie: Tady je to jiný kafe. – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Asi všude na světě bych začínal den kávou, ovšem málokde tak kvalitní jako právě zde v Keni. Provedu ranní hudební rituál – v autě si nahlas pustím Led Zeppelin a rozvezu dcerky do školky. V poslední době si i přes moje marné protesty oblíbily jízdu v kufru. Mohu jenom doufat, že z této módy vyrostou, než se vrátíme do země s důkladnějšími bezpečnostními standardy na silnicích, kde také přestanou požívat výhod diplomatické imunity.

Na ambasádu přijíždím krátce před devátou. V době poznamenané povolební krizí si ani nemusím nijak plánovat den, okolnosti to vyřeší za mne. A vskutku, sotva stihnu dočíst noviny, telefon mi rozsvítí esemeska od Francouzů, zastupujících zde slovinské předsednictví EU. Mám se zúčastnit schůzky s vůdcem opozice Railou Odingou a odpoledne ještě zajít na ministerstvo zahraničí kvůli představitelům občanských hnutí, kterým se vyhrožuje smrtí. Policie a potažmo i vláda se tím v lepším případě nehodlají zabývat, v horším jsou pak oficiální místa přímo původci těchto výhrůžek.

Ještě stihnu najít pár kontaktů pro firmu, která chce do Afriky dovážet supermoderní vozík pro invalidy, který umí vyjet schody. Výrobek je to velmi sympatický, příliš však v jeho zdejší úspěch nevěřím, žádné velké pochopení pro problémy invalidů třetí svět neprojevuje. Častý je ovšem i opačný případ – keňský podnik zoufale potřebuje něco elementárního, třeba velmi běžné a…

200820-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200820-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte