Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Minulý týden

Minulý týden

Média informovala, že se Dmitrij Medveděv ujal funkce ruského prezidenta. Kvůli klesajícímu zájmu o hypotéky šly dolů ceny bytů. České vesnice v rumunském Banátu zaplavily desítky českých a slovenských turistů.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Média informovala, že se Dmitrij Medveděv ujal funkce ruského prezidenta. Kvůli klesajícímu zájmu o hypotéky šly dolů ceny bytů. České vesnice v rumunském Banátu zaplavily desítky českých a slovenských turistů. Dagmar Havlová oznámila, že ze zdravotních důvodů nebude moci vystoupit ve hře Václava Havla Odcházení. Po T-Mobilu oznámil i Vodafone, že bude zákazníkům nabízet přístroje iPhone. Novináři neoblíbený mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek končí a prezidentská kancelář pro něj hledá nové uplatnění. V Praze proběhla mezinárodní konference o protiraketové obraně, které se zúčastnil i šéf NATO Jaap de Hoop Scheffer, jenž radar v Česku přivítal. Je vyloučené, že bychom radar podpořili. Pořád nevíme, co to znamená – architektura NATO, řekl po konferenci předseda ČSSD a poslanec Jiří Paroubek s tím, že jeho strana trvá na tom, aby radar byl výhradně pod velením Aliance. Blížící se raketa nám neposkytne dost času, abychom svolali Severoatlantickou radu, upozornil Scheffer. Praha si připomněla třiašedesáté výročí Pražského povstání. Neznámí pachatelé rozkradli kilometr hliníkové protihlukové stěny ve Starém Lískovci a ředitelství dálnic oznámilo zoufalým občanům, že na novou nemá jeho podnik peníze. Pražský magistrát zakázal demonstraci pravicových extremistů, kteří chtěli pochodovat k izraelskému velvyslanectví 14. května, kdy si Izrael připomíná 60. výročí svého vzniku. Skončil známý pražský klub Delta. Přerovský vyšetřovatel Milan Šošovička, který měl na starosti případ Jiřího Čunka a jenž šel podle státního zástupce Salichova předsedovi lidovců účelově po krku, byl povýšen na šéfa speciální protikorupční skupiny v Olomouci. Předseda Akademie věd ČR Václav Pačes oznámil, že už nebude znovu kandidovat na předsednický post, protože se chce věnovat bádání.

Byl jsem ovlivňován a jsem ovlivňován. Je to mnohem kontroverznější, než se původně zdálo, řekl Hospodářským novinám Václav Pačes, který je členem nezávislé komise posuzující energetické možnosti země; jeho kolega z komise Edvard Sequens dodal, že politici žádají zelenou, aby se prolomily limity na těžbu uhlí a stavby dalších jaderných elektráren. Technoparty v Uzenicích na Strakonicku skončila. Soud pro Prahu 3 rozhodl, že je platná závěť Jaroslava Foglara, nicméně ani tento už čtvrtý verdikt soudu neznamená konec kauzy, protože synovec spisovatele se proti rozsudku odvolal. Mirek Topolánek navštívil české vojáky v Afghánistánu. V Hradci Králové zadrželi podnikatelku, která nesla jeden a půl milionu místním úředníkům finančního úřadu jako úplatek za to, že budou shovívaví při její nadcházející finanční kontrole. Jednal jsem se třemi soudními znalci a každý z nich mi potvrdil, že kdyby něco podobného podepsal, tak by dostal dvanáct. Nikoli však tisíc, ale let odnětí svobody, vysvětlil v České televizi Vlastimil Tlustý, proč je a bude proti církevním restitucím, aniž by ale uvedl jména oněch znalců; díky němu a dalším třem poslancům ODS byly nakonec restituce staženy z jednání sněmovny. Zástupci jihokorejské firmy Hyundai promítli obyvatelům severomoravských Nošovic v sále místní restaurace film, v němž Nošovickým radostně oznámili, že už brzy budou tři tisícovky dělníků z nedaleké továrny „dláždit Evropu vozy Hyundai“. Až 600 tisíc Čechů může být podle informací deníku Právo závislých na alkoholu. Ministerstvo školství vyjednalo půl miliardy korun na navýšení platů pro učitele, odbory ale uvažují o stávce, protože chtěly miliardy tři. Noviny oznámily, že barmská junta zabavila zatím ojedinělou humanitární pomoc, která do uzavřené země dokázala proniknout v reakci na ničivý cyklon; jeho obětí se podle neoficiálních údajů mohlo stát až sto tisíc vesměs velmi chudých lidí. České dráhy oznámily, že se budou zdražovat jízdenky, protože stoupla cena ropy. Nejvyšší soud v Irsku rozhodl o vydání dvou členů Berdychova gangu Půty a Šuleje do Česka. Fotbalová Slavia se vrátila do Edenu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].