2007-2015-mobr-65AR422007.gif
2007–2015-mobr-65AR422007.gif • Autor: Respekt

2007-2015-vobr-65AR422007.jpg
Fotografie: Tipuju Vás na bulvár. – Autor: Tomki Němec • Autor: Respekt

Je těsně před čtvrtou a já vystupuji z noční tramvaje na Hradčanské. Náladu mám poměrně dobrou, i když na snídani jsem neměl kdy a noci trávím po kamarádech nebo v parku ve spacáku. Už takřka šest let, pokud to dovolí počasí.

Vstupuji do vestibulu metra Hradčanská a okamžitě začínám vybalovat novinový stánek. Mezitím postupně docházejí dodavatelé s ještě teplými výtisky novin a časopisů. Všechno přepočítávám a chvíli před půl pátou mám vystavenou tak třetinu stánku. To mi nebrání v tom, abych obsloužil prvního zákazníka lačného po čerstvých informacích. Tento čtyřicátník chodí pravidelně a kromě pozdravu toho moc nenamluvíme. On listuje novinami a čeká, až otevřou vstup do metra, já pokračuji ve vybalování tiskové pomíjivosti tohoto dne. S otevřením metra ve 4.30 se utvoří před mým stánkem fronta nedočkavců, kteří chtějí vědět, co provádějí všechny ty malé české celebrity. Hromady bulvárních deníků se na mém pultu rychle zmenšují. Po ránu se přece nechce nikomu číst nic složitého– hájím tyto zákazníky sám před sebou.

Po půlroce, co pracuji jako trafikant, jsem docela schopný odhadnout podle vzhledu zákazníka, jakou tiskovinu si bude přát. Chlápci s nadváhou, jejichž outfit se nedá hodnotit jako vkusný ani s největší shovívavostí, kráčejí pro bulvár občas doplněný sportovním médiem. Jsou ekonomičtí, co se týká verbálního vyjadřování, takže vybafnou pouze název požadované…

200742-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200742-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte