2007-1569-mobr-23AR342007.gif
2007–1569-mobr-23AR342007.gif • Autor: Respekt

2007-1569-vobr-23AR342007.jpg
Fotografie: Dnes už to nezní tak radikálně –tak proč to nedistribuovat přes Starbucks. (Sonic Youth, Steve Shelley druhý zprava) – Autor: Isifa/Getty Images • Autor: Respekt

Steve Shelley (1963)hraje s newyorskými experimentálními rockery Sonic Youth od roku 1985. Jsou pokládáni za jedny z nejbližších následovníků Velvet Underground – hlavně díky tomu, jak ze všeho toho vazbení a šumu louhují hlubší umělecké vyjádření. Sonic Youth koncertují tuto sobotu po třinácti letech v Praze.

Současná hudba je plná vzpomínek a variací na osmdesátá léta. Sonic Youth jako by to vzali doslova: Letos v létě hrajete na koncertech celé album Daydream Nation z roku 1988 a vaše publikum je z toho prý dost odvázané. Přehrajete tuhle vaši desku starou devatenáct let i v Praze?

Ne, myslím, že ne. Těch reminiscenčních koncertů hrajeme vlastně jen pár. U vás by to měl být normální průřez naším repertoárem, nové i starší songy.

Proč jste se rozhodli právě pro Daydream Nation?

Nebyl to náš nápad, umluvil nás náš kamarád, pořadatel festivalu All Tomorrows Parties. Vytvořil koncepční sérii koncertů, kde oslovené skupiny živě hrají celá svá starší alba. Dřív jsme to odmítali, ale když nyní vychází pečlivě připravená reedice Daydream Nation, řekli jsme si – když už, tak právě teď. Je to koneckonců dobrá výzva. Jsme někde na půl cesty mezi přehráváním historického materiálu a čímsi novým. Nesnažíme se nic imitovat, prostě se konfrontujeme s tím, co jsme tehdy napsali. Je docela vtipné, že některé ze…

200734-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200734-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte