Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Topolánek dostal lekci

Je to bláznivé vládnutí. Politické strany se po složitých jednáních dohodnou na balíku změn daní a sociálních výdajů a vláda je odhlasuje.

Je to bláznivé vládnutí. Politické strany se po složitých jednáních dohodnou na balíku změn daní a sociálních výdajů a vláda je odhlasuje. Pak se ovšem ozvou nespokojení poslanci nejsilnější vládní strany, premiér, který vyjednal dohodu v koalici, je podpoří a spolu s nimi žádá zásadní změny v zákonech, které už mezitím doputovaly do druhého kola čtení.

Vypadá to, jako by občanští demokraté nevěděli, co vlastně chtějí: jejich mysl je rozptýlená a rozháraná, stižena jakýmsi silným smutkem z toho, že nevládnou sami. Anebo, řečeno z jiného konce, není tak úplně jasné, kdo dnes v ODS vládne, kdo tuto stranu vede. Zda Mirek Topolánek nebo lidé kolem Vlastimila Tlustého či jeho kolegy Michala Doktora anebo prostě jen náhodné změny nálad.

Nezůstat bokem

ODS je demokratická strana a je úplně normální, když se názory uvnitř různí. Nejsilnější česká partaj současnosti může být ráda, že se konečně něco děje, protože doposud měla opačné problémy, její hlas zněl nepřirozeně jednotně, jakoby semknutý totalitním ideologickým bičem. Zádrhel demokratického množení pohledů vzniká až ve chvíli, kdy se rychle za sebou začnou různit názory v jedné hlavě, a to podle toho, jak se mění atmosféra ve straně. Řeč je o hlavě premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka, který najednou žádá změny ve směru volebního programu ODS, jež dříve v kontextu koalice, a hlavně možností státního rozpočtu považoval za příliš ambiciózní a neuskutečnitelné.

Proč Topolánek mění názor,…

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte