Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Starý pardál zachraňuje Ameriku

Zdá se, že doba je nakloněna stárnoucím superhrdinům. Akční gerojové 80. let se vracejí a chtějí dobýt filmový trh, který je zaměřen na cílovou skupinu, jež ještě v době jejich největší slávy nebyla na světě.

2007-1218-mobr-24AR222007.gif
2007–1218-mobr-24AR222007.gif • Autor: Respekt

2007-1218-vobr-24AR222007.jpg
Fotografie: Demokracii si vzít nenechám, jen by mě zajímalo, co na to řekne moje žena. – Autor: imdb / out now • Autor: Respekt

Zdá se, že doba je nakloněna stárnoucím superhrdinům. Akční gerojové 80. let se vracejí a chtějí dobýt filmový trh, který je zaměřen na cílovou skupinu, jež ještě v době jejich největší slávy nebyla na světě. Zatímco Rocky Balboa má už svůj poslední návrat do ringu za sebou, archeolog Indiana Jones a rozzlobený veterán z Vietnamu John Rambo zahrají na nostalgickou notu až v příštím roce. Jejich předvojem je nyní osamělý policista John McClane, který se ve čtvrtém dílu Smrtonosné pasti opět pouští do souboje s teroristy toužícími zničit Spojené státy.

Kybernetický útok hrozí po celé zemi vyvolat chaos, přerušit dodávky elektřiny, ropy a vody. Šéf teroristů Gabriel (Timothy Olyphant) v jedné z přímých konfrontací s McClanem posměšně označí detektiva v podání Bruce Willise za „primky v digitálním světě“. McClane je skutečně stará konzerva (stejně jako Dude Lebowski bratrů Coenových fandí oldschoolové rockové kapele Creedence Clearwater Revival), která si s počítači rozhodně netyká. Ale proti všem dokonalým technologickým hračkám svých protivníků vítězí důvtipem a mírou zdravého naštvání.

Krev na bílém tílku

První díl Smrtonosné pasti (1988) osvěžil žánr, kterému v 80. letech dominovali napumpovaní svalovci typu Schwarzeneggera a Stallona. Akční hrdinové spektáklů jako Komando (1985) disponovali nad protivníky jednoznačnou fyzickou převahou, nezranitelností a…

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte