Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Čekání na americký trh

Pokud nová škodovka splní české bezpečnostní normy, může se prodávat po celé EU. Pro americký trh by ale návrháři museli zohlednit tamní bezpečnostní normy.

Pokud nová škodovka splní české bezpečnostní normy, může se prodávat po celé EU. Pro americký trh by ale návrháři museli zohlednit tamní bezpečnostní normy. Dejme si na úvod hned příklad: Menší česká firma umí vyrábět zdravotnické pomůcky levněji a kvalitněji než zahraniční konkurence. Dokonce se jí podařilo uspět i v dalších státech EU, kde si její nabídky všiml americký odběratel. Dohoda o spolupráci byla uzavřena rychle, ale přesto je americký trh stále hodně vzdálený. Než se na něj firma dostane, musí výrobky projít náročným schvalovacím řízením u americké Agentury pro potraviny a léčiva. A to i přesto, že produkty jsou už schváleny pro celý trh EU. Naší firmě nezbývá, než pozorovat, jak se náklady na americké právníky zakusují do zisků a ukrajují i drahocenný čas. Dojde-li však k dohodě EU a USA o prohloubení ekonomické integrace, tyto náklady odpadnou.

Napravení transatlantických vztahů je jednou z priorit kancléřky Merkelové. Politických iniciativ, na kterých by se EU dokázala shodnout se současnou americkou administrativou, se nedostává, proto se zaměřila na prohloubení ekonomické integrace.

V říjnu 2006 překvapila prohlášením, že obchodní vztahy EU a USA je třeba posunout směrem k jednotnému trhu. V dubnu pak německý tlak přinesl první výsledky v podobě další deregulace transatlantické letecké dopravy.

USA největší partner Evropy

Obchodní výměna mezi Evropou a Amerikou je plně liberalizována díky…

200724-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200724-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte