Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Výběr z webu

Varování: kouření ohrožuje ochranu osobních údajů!

V německých městech a větších vesnicích není pomalu ulice, kde by člověk nenarazil na automat s cigaretami.

BEHENSKY.BLOG.RESPEKT.CZ

V německých městech a větších vesnicích není pomalu ulice, kde by člověk nenarazil na automat s cigaretami. Dnes se dá bezpochyby hovořit o jistém kultu, který se stal od Německa stejně neodmyslitelným jako Brandenburská brána nebo třeba Oktoberfest. Dlouhá léta zanedbávaná ochrana dětí a mladistvých, kteří často nacházejí automaty na cigarety hned vedle automatů na žvýkačky, dostala k 1. lednu 2007 konečně novou podobu – povinné ověření věkové hranice.

Více než 600 000 automatů na cigarety dává Německu absolutní světové prvenství. Je to nejhustší síť automatů na tabákové výrobky, jejichž dlouhá historie začala už ve třicátých letech minulého století. Původní mechanické automaty nahradila počátkem šedesátých let nová generace elektronických automatů, které se postupem času zdokonalovaly na malé počítače, kontrolující celou řadu funkcí, včetně správného vrácení mincí a spouštění klimatizačního zařízení proti přehřívání. V devadesátých letech přibyla i čtečka bankovek, v roce 1997 pak zavedla firma Harting další inovaci, která umožňovala dokonce placení bankovní kartou. Od prvního ledna tohoto roku představují v SRN automaty na cigarety vyvrcholení technického vývoje – k zakoupení balíčku cigaret je totiž zapotřebí ověření věku. Jak taková kontrola funguje? Kupující má dvě možnosti. Buďto platbu bankovní kartou, na které je v integrovaném čipu údaj o datu narození, nebo platbu v hotovosti, kterou je…

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte