Po tragédii na virginské polytechnice nepochybně oživne debata o regulaci vlastnictví zbraní. Řada lidí dává masakr za vinu příliš liberálním zákonům, díky kterým se v USA může ozbrojit prakticky kdokoli.

VURBS.BLOG.RESPEKT.CZ

Moje maminka je ten typ, který raději pro většinu nepotřebných věcí najde nové místo, než aby je nacpala do chřtánu sídlištního kontejneru. Díky tomu občas při generálním úklidu narazíme na opravdový skvost. Posledním úlovkem je zažloutlá kniha z roku 1947. Nese název Rady a pokyny pro úsporné vedení domácnosti. Co ještě hospodyně potřebuje k doplnění vědomostí, aby předešla škodám a ztrátám v domácnosti, rodině a hospodářství. Na zhruba 155 stranách jsou zde abecedně seřazeny důležité postřehy pro novopečenou vládkyni kuchyně, prádelny a dvora. Takže jen pro ukázku:

Červ psí – Kdo se nechává od psů lízat, může dostati psí červy do oběhu krevního. Psi ztrácejí červy i v pokoji, a proto nutno mýti si často ruce a častěji psy od červů čistiti.

Úhoře rychle umrtvíme, klepneme-li ho prudce dvakráte kladívkem do hlavy a ještě několikráte mu hlavou udeříme o hranu stolu.

Hluk je při vaření a vykonávání domácích prací celkem zbytečný. Dobře se nádobí ukládá i bezhlučně, nemusí všechno padat z ruky. Aby děti nehlučely, vymyslíme jim zaměstnání tišší. Botky jim opatříme gumovými podpatky nebo gumovou podešví – pak…

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte