Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Ach, ta gitA!

Jste žena, případně muž zajímající se o ženy i „podpovrchově“?

2007-490-mobr-18Buchoweb.gif
2007–490-mobr-18Buchoweb.gif • Autor: Respekt

2007-490-vobr-18Buchoweb.jpg
Fotografie: Webová stránka gitA • Autor: Respekt

Jste žena, případně muž zajímající se o ženy i „podpovrchově“? Pak zabruste na webové stránky první české genderové informační a tiskové agentury www.ta-gita.cz. Ovane vás feministická ideologie a politická levice – ale hlavně tu najdete stovky zajímavých článků. Obecně prospěšná (a to doslova!) společnost s týmem novinářek a odborných poradkyň vidí skutečnost a souvislosti tak trochu jinak než mainstreamová média, totiž s důrazem na nestereotypní úhel pohledu a na referování o minoritách názorových, etnických, prostě ve veřejném prostoru dosud znevýhodňovaných. GitA nabízí své materiály i „tradičním“ médiím, zatím zdarma, a zájemcům zasílá e-mailem pravidelná středeční avíza (objednat si je můžete kliknutím na ikonku Newsletter v levém sloupci zcela dole).

Pro mě jsou na této stránce nejcennější odkazy na literaturu o genderu (tj. mužském/ženském rodu v kontextu lidské společnosti) a linky na odborné i popularizační články reflektující roli dnešních žen, genderový terminologický slovníček a v neposlední řadě rubrika Zpravodajství – snad jediná v českých médiích, v níž se nepere špinavé prádlo naší politiky, nepomlouvá se a zcela chybí bulvár. Jsou tu jen samé (dobré) zprávy.

Autorka je doktorandkou na FSV UK.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte