Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected]
Madonna je jen průměrná zpěvačka a skladatelka písní, která umí slušně tancovat, na svůj věk má vynikající fyzičku a je talentovaná scenáristka skandálů a přísná velitelka armády kreativců.
Žádná akce dosud nenažhavila Čechy tak mocně a plošně jako středeční historicky první vystoupení Madonny v Praze.
V českém hlavním městě vystoupí americká skupina Sunburned Hand of the Man.
Pět let po teroristickém útoku na newyorská „Dvojčata“ a washingtonský Pentagon se do kin dostávají dva filmy, uctívající památku jejich obětí.
Minulý týden skončil v Sarajevu mezinárodní filmový festival, který ukázal hostitelské filmaře v aktivní pozici.
Pokus zasáhnout anglickým šokem české diváky při hře Rtuť anglického dramatika Philipa Ridleyho není úplně přesvědčivý.
Rakouský výtvarník Alfred Ullrich, který se specializuje na dekorativní, nevtíravé grafiky, právě vystavuje v Muzeu romské kultury v Brně.
Na kalifornských silnicích právě probíhá malý souboj, který možná předznamenává nadcházející bitvu o udržitelnou budoucnost lidského rodu.
Zajímá vás, jaké nepřesnosti, výmysly či falešné konstrukce předkládá čtenářům německý bulvární deník Bild? Můžete si o tom přečíst na internetu ve zvláštním blogu.
Internetový magazín e-architekt už asi čtyři roky denně přináší novinky nejen z architektury a urbanismu.
Záměr indické vlády rozšířit téměř dvojnásobně počet míst, která mají na univerzitách vyhrazena studenti z nízkých kast, vyvolal v Indii bouřlivé reakce.
Elitní německá policejní jednotka GSG-9 se minulý týden podílela na rozbití gangu kšeftujícího s anaboliky.
Na jižním Slovensku končí legrace. Množí se útoky na tamní Maďary a politici z toho jen vytloukají kapitál.
Mezi Polskem a Německem to vře. Historické konflikty se pojí s aktuálními spory. Za poslední roky nikoli poprvé.
Od nejpřekvapivějšího útoku na USA v celé jejich historii uplyne právě pět let.
Přesto Američany trápí mnohem více současnost než vzpomínání.
Z politiky odchází předseda Evropských demokratů Jan Kasl, který vytrvale propagoval svoji profesi jako „službu veřejnosti“ a léta se tu nabízel občanům jako ochotný bojovník proti korupci. Přesto v celostátních volbách nikdy neuspěl a teď – „znechucen“ – odchází do soukromí. „Tady prostě slušný člověk nemůže v politice vydržet,“ opakuje Jan Kasl své zjištění, které by spolu s ním jako očividnou pravdu nepochybně podepsala i značná část zdejších občanů. Je-li to tak, co nás čeká?
Členové Humanistického hnutí chtějí změnit svět, vedle programu adopcí na dálku se snaží i radikálně ovlivnit politickou situaci. Jde to dohromady?
A tady jsem, je mi třicet dva a můj typický den probíhá zcela podle šablony a pravidel nudy, až si říkám, že jestli někdo bude hledat ministra průměrnosti, lepšího nenajdou.
Jak vypadá v praxi projekt Koordinátor, který pomáhá uvést do praxe tzv. rámcové vzdělávací programy, páteř zdejší školské reformy?
Být za předešlého režimu taxikářem, vekslákem nebo číšníkem znamenalo vstupenku do západního valutového světa. Zvlášť z pohledu zahraničních návštěvníků Prahy se v tomhle směru nic moc nezměnilo.
ODS představila svoji vládu. Zřejmě jde o hodně dočasný kabinet, berme jej tedy spíš jen jako sondu do nitra strany.
Únos a věznění vídeňské dívky Nataši Kampusch má jednu nám dobře známou paralelu - osud Kuby.
Nad otázkami spojenými s protiraketovou základnou si lámou hlavu vojenští experti po celém světě. U nás to však podle ČSSD, Strany zelených, KSČM a části ODS hravě zvládne každý plnoletý Čech se svým selským rozumem.
Obraz postkomunistické střední Evropy je tedy na první pohled dosti pochmurný, možná je ale na místě střízlivější pohled.
Po letech poklidných demonstrací je tu otázka: jak to, že komunita zastánců kol ve městech v Praze zatím nedosáhla absolutně ničeho?
Zemřela poslední žijící legenda tuzemské předválečné fotografie – Jan Lukas.
„Vypadá to jako bomba: ministr financí Ivan Kočárník přiznal, že státní rozpočet by na konci roku mohl skončit schodkem kolem devíti miliard korun,“ začíná hlavní komentář prvního zářijového čísla Respektu před dekádou let.
Přinášíme polemiku mezi Pavlem Klusákem a redaktorem MF Dnes Josefem Chuchmou o současné hudební kritice v denících.
Liberalizace režimů přímých zahraničních investic prakticky všemi státy se stala hnací silou vnitropodnikového obchodu. Blíží se ale tyto dobré časy ke svému konci?
Už je to skoro jisté – eurem nebudeme platit ve slibovaném roce 2010, možná o rok či dva později, možná déle. Nejčerstvější odhad ratingové agentury Fitch z minulého pátku je rok 2011.
Františkovi je dvanáct a chodí denně sám na procházku. Vezme to z Nerudovky vzhůru na Hrad, odtud na Loretu a Úvozem dolů. Ovšem byl párkrát viděn až u Karlova mostu.
To nejlepší z hudby pro tento týden.
To nejlepší z televizních pořadů pro tento týden.
To nejlepší z výtvarného umění pro tento týden.
Nejzajímavější knihy pro tento týden.
Výstava, která by vám neměla uniknout.