0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Diskuse27. 8. 200610 minut

Nesnažte se mi hrozit

Dva televizní rozhovory. Za jeden byl novinář stažen z obrazovky, za druhý vstoupil do dějin žurnalistiky.

Dva televizní rozhovory. Za jeden byl novinář stažen z obrazovky, za druhý vstoupil do dějin žurnalistiky. Nabízíme přepis rozhovoru Davida Borka s Jiřím Paroubkem, po kterém byl odvolán. Pro srovnání pak i interview slavného britského moderátora BBC Jeremy Paxmana s Georgem Gallowayem, někdejším členem Labour Party a nyní poslancem britského parlamentu. Rozhovor, který přetiskujeme, odvysílala BBC během loňských parlamentních voleb.

Moderátor David Borek (DB): Pane Paroubku, několik hodin už nejste premiérem. Jak to cítíte?

Jiří Paroubek (JP): Tak především bych chtěl říct, že ústavně ještě jsem premiérem, vykonávám ty pravomoci až do té doby, než bude jmenována vláda pana Topolánka.

DB: Kdyby se jednou, jako že se to asi stane, psaly dějiny České republiky počátkem 21. století, co byste chtěl, aby tam, byť v několika větách, zaznělo o Jiřím Paroubkovi?

JP: Tak já si myslím, že to byla vláda, která vlastně vládla v době vysokého, intenzivního hospodářského růstu, růst 7,4 % v tomto roce, v prvním čtvrtletí 6 %, v minulém roce růst životní úrovně. To nejsou věci, za které bychom se měli stydět.

DB: Promiňte, ale ten růst… Mimochodem včera zveřejnil slovenský statistický úřad údaje za slovenský růst. Pokud by platilo, že vysoký ekonomický růst je vizitkou vlády, tak vy byste musel teď pochválit Mikuláše Dzurindu.

JP: Já nevím, jaký je tam hospodářský růst.

DB: Je…

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc