2006-1143-mobr-12rei.gif
2006–1143-mobr-12rei.gif • Autor: Respekt

2006-1143-vobr-12rei.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Před pár týdny zveřejnila běloruská média upřesněný seznam nejvyšších úředníků, jimž je zakázán vstup do EU a USA. Třetí příčku – po samotném diktátorovi Alexandru Lukašenkovi a šéfovi jeho kanceláře Gennadiji Nevyhlasovovi – obsadila půvabná 33letá Natalja Petkevičová, Nevyhlasovova náměstkyně. Přitom takový generál Stepan Suchorenko, předseda KGB Běloruska a hlavní bojovník proti „agentům světového imperialismu“, to dotáhl pouze na 22. místo. „Nominace“ ihned vzbudila pozornost politiků a médií: nenaznačuje náhodou, že v osobě této ambiciózní dámy si Lukašenko připravuje budoucí nástupkyni?

Vím, kde je mé místo

Nepochybné je, že současné „mezinárodní uznání“ získala tato mladá a atraktivní žena díky svému mimořádnému vlivu jak uvnitř celé běloruské elity, tak v nejbližším kruhu Lukašenkových nejvěrnějších.

Současně s tím, že zastává významnou veřejnou funkci, je ale Natalja Petkevičová osobností do značné míry záhadnou. Je o ní k dispozici pouze minimum informací. Petkevičová o publicitu nestojí, jen zřídka ji lze zahlédnout v televizi. Ve výročním informačním sborníku Události. Lidé. Fakta, který vydává státní agentura BelTA, je o ní jenom pár řádků: narodila se v Minsku v roce 1972, v roce 1994, kdy se Lukašenko chopil moci, absolvovala právnickou fakultu Běloruské státní univerzity, po 4 letech obhájila disertaci na téma…

200628-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200628-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte