Bez čísla je ztracená, ale získat ho je tak těžké… Sledujte drama z bludiště na krajské radnici.

Po 12 letech soudních tahanic mi vydali v restituci část tatínkovy firmy. Druhou část mi nabídli k odprodeji, ale po dalších dvou letech vyřizování ministerstvo moji nabídku zamítlo a v dražbě prodalo jinému zájemci za míň peněz, než jsem nabízela já. Jsme teď dva majitelé za společným plotem, s jedním vjezdem a jedním nouzovým výjezdem. Budiž, my se dohodneme.

Horší je, že firmy, které tam podnikají už tři roky, mají ze zákona nařízeno, že se musí zaregistrovat v obchodním rejstříku. A to je problém. Ukázalo se totiž, že soudně vydaný, ve veřejné dražbě prodaný objekt nemá popisné číslo. Tudíž zaregistrovat se nelze! K patálii došlo tak, že když národní výbor před 20 lety boural náš rodinný dům, v rámci asanace či demolice, omylem zrušil popisné číslo i celému areálu. Před listopadem ten přehmat nikomu nevadil, po restituci už ano. Vydala jsem se proto na úřady vyjednat nápravu. Netušila jsem, že na té cestě strávím tři roky.

Už jen maličkost

Zpočátku to vypadalo snadno: na stavebním úřadě připustili omyl a navrhli mi, ať požádám o vrácení popisného čísla. Tak jsem požádala. Příslušná úřednice k tomu chtěla dokumentaci, ta se však ztratila, tak aspoň fotky, z toho se pozná, zda stavby v objektu byly zkolaudovány. Přinesla jsem je. Pak se nic nedělo. Po dvou letech mých občasných urgencí mi z úřadu napsali (na tu zrušenou…

200620-vobr-01obalkaVelka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200620-vobr-01obalkaVelka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte