Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

Koňaříkův gang

Soudní proces s Berdychovým gangem se odehrává před prázdnými lavicemi. Přijatý kód pro proces podle jména jednoho z hlavních gangsterů – Berdychův gang – vyvolává dojem, že jde jen o běžné objasnění zločinů kriminálního podsvětí.

Soudní proces s Berdychovým gangem se odehrává před prázdnými lavicemi. Přijatý kód pro proces podle jména jednoho z hlavních gangsterů – Berdychův gang – vyvolává dojem, že jde jen o běžné objasnění zločinů kriminálního podsvětí. Ale je to úplně jinak. Hlavním tématem procesu je spolupráce elitních detektivů s podsvětím, korupce tuzemské policie. Policisté možná gangu ve skutečnosti šéfovali a úkolovali jej.

Česká policie je nedůvěryhodná, podezřelá z krytí zločinů, a proces s gangem je jednou z šancí, jak to rozkrýt. Možná by do budoucna bylo lepší říkat této zločinné skupině třeba „gang české policie“, „gang pražských detektivů“ nebo „Koňaříkův gang“, podle jednoho z významných policistů, který sedí s gangstery na lavici obžalovaných. Jméno bývalého špičkového kulturisty Berdycha není důležité, jde zřejmě o brutálního, ale řadového zločince. Pražští detektivové anebo jeden z jejich bývalých šéfů a kamarádů, dnešní policejní prezident Vladimír Husák už jsou důležitější.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].