Nemístná skromnost

S obsahem článku J. Míla Honza napomíná svět v minulém čísle Respektu je možno v mnoha věcech souhlasit. Článek je silně kritický k politikům, ne tak silně vůči státní správě i soudnictví. Právem. Ovšem věta „…odmyslíme-li si případ piráta z Prahy, nemusíme se stydět ani za naše byznysmeny“ mi vzala opravdu dech. To se vskutku nemusíme stydět za generálního ředitele banky, která půjčí nedůvěryhodnému podnikateli více než 8 miliard Kč, které teď musí splácet daňoví poplatníci, za podnikatele, „díky“ jehož činnosti stát musel zaplatit po arbitrážním řízení kolem 10 miliard Kč? A co takoví majitelé a manažeři desítek bank a družstevních spořitelen, kteří daňovým poplatníkům „umožnili“ platit stovky miliard Kč? A ti, kteří v obchodech s lehkými topnými oleji připravili stát o desítky miliard? A co pan Krejčíř nebo podnikatel, který dovezl odpad ze SRN do Libčevsi a nyní vyhlásil bankrot? A stovky a tisíce dalších.

Je pozoruhodné, jak nekritičtí jsou mnozí lidé u nás, ať již jsou to pan Míl, mnozí politici, představitelé různých institucí či organizací prezentujících se často svými mluvčími, novináři popisující dění u nás viděné prizmatem jejich politické orientace. Bylo by možné uvést i další případy. Budu tedy jen parafrázovat pana Míla. Jeho kredibilita je v mých očích velmi nízká.

200617-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200617-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte