Prokletí polopravd a nedořečených citací

V článku Jáchyma Topola Prokletí nechtěných dětí (Respekt č. 15/06) se píše spousta polopravd, nedořečených citací a mých „vzkazů“, které jsem nikdy neřekla!

Faktem je, že se mnou chtěl Jáchym Topol po přečtení rozhovoru v únorovém čísle Marianne (pozn. redakce: rozhovor s T. Boučkovou najdete na www.marianne.cz) také udělat rozhovor na téma Romů v naší společnosti, stejně jako o adopcích. Odmítla jsem to s tím, že žádný expert na Romy nejsem, že si nechci dělat z tohoto závažného tématu „trafiku“, že jsou snad i jiní lidé s podobnými zkušenostmi a že jsem s rozhovorem pro Marianne měla velký vnitřní problém a už o tom víc nechci mluvit, protože to téma je pro mě pořád velmi živé, drásavé a depresivní.

Taky jsem panu Topolovi řekla, ať klidně z mého rozhovoru pro Marianne vychází. Netušila jsem, že použije z citací jen polovinu – a druhou nikoli, čímž celé vyznění velmi zkreslí. Že si vymyslí vzkaz, který jsem nikdy neřekla, a vůbec, že mě takhle použije a zneužije.

Ano, po naší velmi smutné zkušenosti, kdy se nám rodina téměř rozpadla, jsem řekla ve zmíněném rozhovoru mimo jiné toto: ASI BYCH VÁHALA nad tím, zda vychovávat dítě jiného etnika. Protože zjišťuji, že se asi nedá roubovat všechno na všechno. A že je v nás toho uloženého po generace mnohem víc,…

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200616-vobr-01obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte