ČT není tribuna volebních deklarací

Vladimír Just si svém článku O tichém zmizení (Respekt č. 14/06) v souvislosti s Českou televizí doslova pohrává se slovy veřejnoprávnost a klientelismus. To první k České televizi rozhodně patří. Služba ČT veřejnosti je určena každému divákovi, nikoli tomu většinovému jako v případě komerčních televizí. Je jasné, že se nikdy nezavděčíme všem, což se například stává v případě vysílání významných sportovních akcí na programu ČT 2. Zatímco miliony diváků, sportovních fandů potěší a uspokojí, desetitisíce diváků pořadů menšinových žánrů rozladí. Pan Just postrádá v našem vysílání již delší dobu pořad Na větvi. A tvrdí, že pořad podezřele potichu zmizel z obrazovky jako nepohodlný kvůli kontroverzním tématům, kterým se věnoval. Pořad Na větvi ale v posledních týdnech jen „ustoupil“ olympijským a hokejovým přenosům. Diváci ho opět uvidí 11. dubna a poté od 2. května každé úterý odpoledne tak, jak jsou zvyklí. Do budoucna tento problém vyřeší celoplošné digitální vysílání v ČR, po jehož spuštění uvidí diváci sportovní přenosy výhradně na programu ČT 4 SPORT.

Pokud by se na mě pan Just obrátil, vysvětlil bych mu také princip výběru hostů do předvolebních debat Václava Moravce. Právě v souvislosti s nimi používá pan Just druhé zmíněné slovo – „klientelismus“, které musím za Českou…

200615-vobr-01obalka_velkax.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200615-vobr-01obalka_velkax.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Uhlíř

redaktor

uhlir
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 928

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte