Vláda přišla s dobrým nápadem. Na svých internetových stránkách zřídila odkaz, na nějž se mohou lidé obracet s nápady, které zákony či vyhlášky upravit, aby nebránily podnikání. Klikněte na adresu http://reforma.vlada.cz/10minut a uvidíte. Je jen otázkou, co s tím vládní úředníci podniknou. Tento kabinet už za pár měsíců končí. Přece jen je to ale pokus komunikovat s veřejností a pár minut strávených u internetu nikoho nezabije. Kdoví, možná to nakonec skutečně pomůže k zjednodušení života živnostníků. Vláda by mohla minimálně zjistit, kolika lidem dnešní stav a pravidla vadí. Pokud tedy mají ještě živnostníci chuť s vládou komunikovat.Západní pulty jsou zavaleny čínskými výrobky, zákazník skáče radostí nad dosud nevídanou lácí a zaměstnanec či podnikatel se hroutí z představy, jak ho Číňané vytlačují z trhu a připravují o obživu. Pocity Evropanů vyhmátla gibraltarská firma Alvito Holdings a podala k Evropské unii žádost o registraci ochranné známky Not Made in China – tedy Nevyrobeno v Číně. Příslušná unijní agentura žádost přijala, a pokud někdo nenapadne její zákonnost, dvě nová grafická loga a jedno slovní znění začnou s jejím požehnáním cirkulovat po obchodech pětadvacítky. Něco je přitom ve vzduchu, protože v Americe už Alvitu se stejným nápadem předběhla tajemná žena jménem Teresita Pastoriza.

Číňanům to ale vůbec nepřipadá vtipné a jejich vládní úředníci vypouští do…

v12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte