Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Glosa

Ochránci českých památek zkoušejí, jak sami sebe naprosto znemožnit. V obci Holašovice zapsané na seznam UNESCO obyvatelům zakázali používání solárních panelů, které by se daly kdykoli odmontovat, ze země by je nebylo vůbec vidět a dojem ze selského baroka by kazily leda tak holubům na střeše. Podobný odpor památkářů ke kolektorům sluneční energie hlásí ekologičtí aktivisté i v Praze, Litoměřicích a dalších městech. Jaký to má důvod? Řeči o narušení „střešní krajiny“ z leteckého pohledu snad památkáři ani nemohou myslet vážně. Vždyť jejich pražský šéf si bez jediného protestu přistavěl patro ke svému malostranskému bytu a v centru pražské památkové rezervace najdeme dost obřích skleněných novostaveb, proti nimž strážci tradice ani nehlesli. Takže buď už jim nestačí úplatky od soukromníků a vsadili na ČEZ, který je v téhle zemi asi jediný, komu může ekologický provoz a soběstačnost solárních panelů vadit, nebo jim absolutní rozhodovací pravomoc nad cizími domy a střechami zatemnila mozek – vždyť solární panely běžně dávají energii centrům německých a rakouských měst a nikomu to nevadí. Špatná zpráva je to každopádně pro samotné památky: příště udělá každý všechno pro to, aby jejich ochránce obešel.

v46.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v46.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1528
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte