Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Jen více Wehlů

Podle mě je pouliční život v Česku barevný málo (Těžká hra na Karlově mostě, Respekt č. 32/2005). Je otázkou, co se s tím dá dělat v samotném historickém jádru Prahy, kde asi vždy budou existovat neuvěřitelné ekonomické tlaky a rozpor mezi uspokojením po kýči dychtících zahraničních turistů a umělci, jako je pan Wehle, kteří jen přispívají k pozitivnímu utváření ducha místa. Ať už je to jakkoli, mnohem raději se budu protahovat davem lidí seskupených kolem živě a kvalitně hrajícího hudebníka, tanečníka či originálního malíře, ať si dotyčný zabere třeba půlku mostu, bude-li ji pro svou produkci potřebovat, než zakopávat o stánky s kýčovitým zbožím, které, když už, patří do kamenného obchodu a ne na most. Mám pocit, že v komisi pro posuzování kvality mostních výtvarníků musí být snad jen velkovýrobci sádrových trpaslíků.

Co se týče života v jiných českých a moravských městech, o tom je snad až škoda mluvit, byť se zde situace stále trochu lepší. I když s výjimkou občasných pouličních hudebních festivalů v ulicích člověk nejčastěji narazí na žebravé hudebníky hrající stále totéž a stále stejně špatně. Nicméně bude tomu tak, dokud se ulice nezmění z prostředí, kde se dá jen zaparkovat a rychle překonat nutnou vzdálenost mezi body A a B, do stavu, kdy se člověk může rovněž zastavit, posadit se (a to nejen v prostoru mezi řadou zaparkovaných aut a proudící masou lidí) či…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte