mobrazek_1259.gif
mobrazek_1259.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1259.jpeg
vobrazek_1259.jpeg • Autor: Respekt

Nemají sice tak zvučné jméno, ale člověk si na nich kromě programu může vychutnat i jedinečného genia loci a odpočinout si. Letní festivalové projekty, které přijdou na řadu tento týden, jsou ideální příležitostí pro toho, kdo chce prožít pár dní v klidu a přitom obklopen kulturou.

Jaké si to uděláme, takové to budeme mít – motto někdejšího aktivisty, dnes majitele stáda koz a pěti oslů Standy Pence se nemění ani pro letošní šestý ročník Kozího mejdanu. Osmidenní dýchánek, který v Milkovicích v Českém ráji probíhá až do této středy, se nechlubí vytříbenou dramaturgií a nemá ani pevný program: kapely a divadla. Devizou přehlídky jsou všudypřítomná zvířata, neformální atmosféra a důraz na kontakt s přírodou. À propos – kde jinde dostanete slevu na polévku za to, že si po sobě umyjete talíř?

Petr Bergmann a Jan Piňos bývali také pražští aktivisté a druhý domov našli na Broumovsku. Pořádají tu pravidelně kulturně společenskou akci Týden pro Broumovsko. Seriál výletů, výstav, hudebních a divadelních vystoupení, jehož cílem je oživit krásný kout země, hrubě poničený vyhnáním Němců a komunismem. Začal v pátek a skončí v neděli 31. 7.

Termín „site specific project“ bychom mohli volně přeložit jako umělecký projekt ušitý na míru konkrétnímu místu. Jihočeské divadlo Continuo jeden takový už deváté prázdniny šije pro jihočeský zámek Kratochvíle. Sezve…

v30.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1546

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte