V reakci na módu exotických kuchyní se někdy před deseti lety začal prosazovat trend založený na zásadě, že se všude má jíst především to, co se tam vždycky jedlo. Člověk prý nejlépe tráví pokrmy z místních surovin, neboť odpovídají podnebí, terénu i pracovnímu tempu, jaké je v kraji obvyklé. Pokud sám patří k místním, je k tomu navíc geneticky vybaven. Adolf Hitler, muž nad jiné kovaný v otázkách čistokrevnosti, dokonce tvrdil, že kulinární návyky prozrazují původ spolehlivěji než jazyk. Když jednou ochutnal polévku ze Šlesvicka-Holštýnska, usoudil, že se musela zrodit ve staré Spartě, čímž hypotetickou pravlast Germánů překvapivě posunul až na Peloponés.

Síla prostředí by se neměla podceňovat, a to nejen v ohledu gastronomickém, ale i fyziognomickém. V dětství jsem u táboráků naslouchal veteránům trempinku, které čas proměnil v poklidné majitele chatek a zahrádek. Dojatě vzpomínali na předválečné westerny s Tomem Mixem, Errolem Flynnem či Douglasem Fairbanksem. Vedle širokých ramen a útlých boků nejvíc obdivovali jejich brady, bojovné, ostře řezané, prý pravé americké. „Aby se vyvinuly takové čelisti, k tomu je zapotřebí, aby celé generace předků žvýkaly bifteky,“ říkali s tesknou závistí mezi sousty opečeného špekáčku.

Český lid dokáže překousnout leccos, co by jinde působilo nestravitelně. Jeho genetickou výbavu zřejmě rovněž formoval darwinovský výběr: kdo se nepřizpůsobil, nepřežil, dostal se na okraj nebo odešel jinam. Ostatní s mastnými…

v25.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v25.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte