Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Ekonomika, Politika

Poslanci naporcovali rozpočet

Minulou středu se konala v poslanecké sněmovně tradiční předvánoční nadílka. Poslanci ve třetím čtení rozhodovali o posledních změnách rozpočtu. Hlavní čísla byla již dávno známa: Česko v příštím roce utratí 908 miliard korun, o 84 miliard více než vydělá. Rozhodovalo se jen o posledních přesunech – především o tom, co se stane s ušetřenými osmi miliardami korun, které měly původně jít na zvýšení platů policistů, a co se podaří poslancům na poslední chvíli přisypat do jejich volebních obvodů.

Domažlická kampelička

Poslanci si na poslední „přilepšení“ svým regionům nechávají bokem pravidelně miliardu korun. Na příští rok to byl ovšem dvojnásobek: Kromě miliardy z obvyklé vládní rozpočtové rezervy (určené pro nepředvídatelné události) si přilepšili další miliardou z odloženého zvýšení platů policistům. Ani tyto peníze ale politikům nestačily, a tak se další prostředky snažili jako obvykle získat tím, že „přerozdělí“ investice, které v rozpočtu schválilo ministerstvo financí. Loupeživý nájezd poslanců již podruhé za sebou odnesla nová nemocnice v Domažlicích. O její výstavbě rozhodlo ministerstvo zdravotnictví v roce 1999 a fungovat měla začít letos. Ale nezačne ani napřesrok, i když na ni ministerstvo financí vy-členilo 880 milionů korun. Loni jí totiž poslanci v zájmu „potřebnějších věcí“ sebrali přes 200 milionů korun a slíbili, že je dostane v rozpočtu na příští rok. Ani to se však nestalo: z…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v52.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.