mobrazek_2088.gif
mobrazek_2088.gif • Autor: Respekt

vobrazek_2088.jpeg
Fotografie: Dřív jsem chodil ven, ale teď se radši dívám na speciální program pro milovníky procházek. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

Do českých domácností se neslyšně blíží revoluce. Pokud vyhraje, měla by do každého obýváku přinést nový styl zábavy a řeku informací. Její jméno je digitální televize – a právě v těchto dnech se ve sněmovně přou, jak ji dobře ohlídat zákonem.

Tajemná ČT 3

Vzhledem ke změnám, kterých se diváci dočkají, je slovo revoluce zcela na místě. Přechod ze stávajícího analogového vysílání na digitální se nepozná jen zvýšením počtu kanálů z dnešních čtyř na budoucích čtyřiadvacet v základní sadě. Přijde i mnoho dalších novinek – zpravodajstvím ve znakové řeči počínaje a domácím kinem v dokonalé kvalitě obrazu i zvuku konče. Prvním krůčkem k rozvoji dosud netušené televize budoucnosti ale beze sporu bude možnost interakce – divák si s pomocí dálkového ovladače může vyvolat informace o politikovi, který právě v televizi hovoří, nebo si zvolit nejvhodnější kameru ke sledování sportovního mače. Zvýšený počet programů zaměřených na specifickou skupinu diváků (např. hudební pořady pro mladé lidi nebo pořady pro příznivce počítačů) otevře dveře i cílené reklamě: inzerenti dostanou šanci oslovit přesně ty možné zákazníky, o které jim jde, a propagace nebude tak draze nepřístupná, jako je dnes. Společensky nejdůležitější a okamžitě viditelná ale bude větší konkurence a nabídka jak na poli zpravodajství, tak v zábavě a vzdělávacích pořadech.

Pestrá paleta informačních zdrojů…

v49.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v49.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte