Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Vítejte v časech digitální revoluce

Fotografie: Dřív jsem chodil ven, ale teď se radši dívám na speciální program pro milovníky procházek. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt
Fotografie: Dřív jsem chodil ven, ale teď se radši dívám na speciální program pro milovníky procházek. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

Do českých domácností se neslyšně blíží revoluce. Pokud vyhraje, měla by do každého obýváku přinést nový styl zábavy a řeku informací. Její jméno je digitální televize – a právě v těchto dnech se ve sněmovně přou, jak ji dobře ohlídat zákonem.

Tajemná ČT 3

Vzhledem ke změnám, kterých se diváci dočkají, je slovo revoluce zcela na místě. Přechod ze stávajícího analogového vysílání na digitální se nepozná jen zvýšením počtu kanálů z dnešních čtyř na budoucích čtyřiadvacet v základní sadě. Přijde i mnoho dalších novinek – zpravodajstvím ve znakové řeči počínaje a domácím kinem v dokonalé kvalitě obrazu i zvuku konče. Prvním krůčkem k rozvoji dosud netušené televize budoucnosti ale beze sporu bude možnost interakce – divák si s pomocí dálkového ovladače může vyvolat informace o politikovi, který právě v televizi hovoří, nebo si zvolit nejvhodnější kameru ke sledování sportovního mače. Zvýšený počet programů zaměřených na specifickou skupinu diváků (např. hudební pořady pro mladé lidi nebo pořady pro příznivce počítačů) otevře dveře i cílené reklamě: inzerenti dostanou šanci oslovit přesně ty možné zákazníky, o které jim jde, a propagace nebude tak draze nepřístupná, jako je dnes. Společensky nejdůležitější a okamžitě viditelná ale bude větší konkurence a nabídka jak na poli zpravodajství, tak v zábavě a vzdělávacích pořadech.

Pestrá paleta informačních zdrojů…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v49.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.