Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Diskuse

Co odhalil případ Buttiglione

Fotografie: „Homosexualita může být hřích, ale není to zločin.“ – Smí být člověk s tímto názorem eurokomisařem? Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt
Fotografie: „Homosexualita může být hřích, ale není to zločin.“ – Smí být člověk s tímto názorem eurokomisařem? Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

Následující příspěvky pocházejí z internetového diskusního fóra ke komentáři Jdi, komisaři, a nehřeš více (Respekt č. 43/2004). Debata probíhá na adrese www.respekt.cz.

I když je všeobecně známo, že je Země kulatá, mohu se s tím neztotožnit a tvrdit, že to není pravda, že je placatá. Že je to středověký názor? No a co? Je můj a mám na něj právo. Dovedete si mě ale představit v politice? Určitě ne. A o to tu jde. Svět se vyvíjí, ale katolická církev je velmi konzervativní a kostnatá. Kolik století trvalo, než přiznala, že svět je opravdu kulatý. A pan Buttiglione mi připadá jako velmi nábožensky založený člověk, pro něhož nepadá v úvahu jiný názor než ten katolický. Bude vhodným kandidátem církevní správy, ale co se týče politiky, patří do minulého století.

Domnívám se, že postoje pana kandidáta jsou čistě jeho záležitostí. Má na ně nezpochybnitelné právo. To, co mě zneklidňuje, je jeho vyjádření, že se v rozhodovacích procesech hodlá těmito názory řídit. Zvlášť u komisaře pro právo. Protože jak všichni dobře víme, komisař se může rozhodovat bez závislosti na členech své komise.

Zdena Mikulová,

[email protected]

Na oficiálních stránkách Evropského parlamentu není nic o tom, že by Buttiglione vzkázal ženám, aby se věnovaly raději rodině…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v46.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.