Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Kaleidoskop

Prahu navštívil minulý týden James Coffin, viceprezident IBM pro oblast biologických věd. Už jeho titul (o příjmení – česky znamená rakev – nemluvě) je pozoruhodný: počítačová firma a biologie? Velcí výrobci informačních technologií však již před několika lety nasedli do vlaku, kterému říkají bioinformatika. Zahrnuje rozmanité oblasti – od výkonných superpočítačů pro luštění lidského genomu přes softwarovou podporu vývoje nových léků až po velmi spekulativní výzkum v oblasti bioniky a robotické protetiky, tedy vytváření toho, čemu se ve starší sci-fi říkalo kyborg – spojení živé bytosti s počítačem. Internet a počítače zamotaly naši budoucnost celkem důkladně samy o sobě, ale ve spojení s biologií mohou dokázat mnohem víc. Pan Coffin a jeho lidé v tom vidí hlavně tržní příležitost – ale nezapomínají na sociální a jiné důsledky. My, co myslíme hlavně na ty důsledky, bychom možná měli zkusit vidět i tu příležitost.

•••

V České republice je prý 2,5 milionu uživatelů přímého bankovnictví a zhruba stejný počet uživatelů internetu (i když těch je možná ještě víc – záleží na tom, který z průzkumů si vyberete). Zato ale jen čtvrtina občanů v aktivním věku – tedy asi 1,3 milionu lidí – dovede na přijatelné úrovni zacházet s počítačem. Vyznejte se v tom! To poslední citované číslo je výsledkem průzkumu provedeného v rámci Národního programu počítačové gramotnosti (společný projekt ministerstva…

v04.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v04.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte