Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Rozhovory

Mluvíte-li normálně, nevšimnou si vás

Rámeček
PETR BRATSKÝ se narodil roku 1955 v Klatovech. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor provoz a ekonomika železniční dopravy. V roce 1989 spoluzakládal na pražských Lužinách Občanské fórum a na podzim 1990 byl jako jeho člen zvolen starostou městské části Praha-Stodůlky. V roce 1991 byl jedním ze zakládajících členů ODS. V pražské komunální politice působil až do posledních parlamentních voleb, kdy byl zvolen za ODS poslancem. Ve sněmovně zasedl ve výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a ve stálé delegaci parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Petr Bratský je ženatý, má syny Petra a Pavla. Ve volném čase se věnuje skautingu.
Konec rámečku

Před několika dny jsme si připomněli výročí 11. září. Je svět dnes bezpečnější?
Po tom, co jsme vstoupili do NATO, se já i moje rodina bezpečněji cítíme. Samozřejmě, že se svou pomocí při odstraňování největších hrozeb vystavujeme určitému riziku. Ale ustupovat se nedá.

Fotografie: Petr Bratský. Foto: Günter Bartoš • Autor: Respekt
Fotografie: Petr Bratský. Foto: Günter Bartoš • Autor: Respekt

Rámeček

PETR BRATSKÝ se narodil roku 1955 v Klatovech. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor provoz a ekonomika železniční dopravy. V roce 1989 spoluzakládal na pražských Lužinách Občanské fórum a na podzim 1990 byl jako jeho člen zvolen starostou městské části Praha-Stodůlky. V roce 1991 byl jedním ze zakládajících členů ODS. V pražské komunální politice působil až do posledních parlamentních voleb, kdy byl zvolen za ODS poslancem. Ve sněmovně zasedl ve výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a ve stálé delegaci parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Petr Bratský je ženatý, má syny Petra a Pavla. Ve volném čase se věnuje skautingu.

Konec rámečku

Před několika dny jsme si připomněli výročí 11. září. Je svět dnes bezpečnější?

Po tom, co jsme vstoupili do NATO, se já i moje rodina bezpečněji cítíme. Samozřejmě, že se svou pomocí při odstraňování největších hrozeb vystavujeme určitému riziku. Ale ustupovat se nedá.

V čem můžou Češi konkrétně pomoci?

Myslím, že jsme třeba v případě Iráku nezvolili špatnou cestu. Výcvik policistů pro příští režim, protichemická jednotka… Vnitřní poměry si musí uspořádat Iráčané, my bychom jim měli pomoci, aby co nejrychleji došli k demokratickým volbám. Nová vláda by měla dostat všemožnou podporu mezinárodního společenství.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].