Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Tajemství klubu pohostinných

Fotografie: Někdy je to sázka do loterie, ale dobře se na to vzpomíná. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt
Fotografie: Někdy je to sázka do loterie, ale dobře se na to vzpomíná. Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

Jezdit na zajímavá místa levně a navíc s jistotou, že mě tam čeká byt a pomocná ruka přátel – to je trend moderního cestovatelství, který se už uchytil i v České republice. Vypadá to neuvěřitelně, ale přitom je to v podstatě snadné.

Věk, koníčky, zvířata

Oldřich Neuberger (22) vyrazil před pěti lety se svým kamarádem na okružní cestu po Francii. Byla to jejich první velká cesta: s batohem a mapou si vytyčili předběžnou trasu, pak se postavili ke krajnici, natáhli ruku se zdviženým palcem a čekali, kdo zastaví. Za česko-německými hranicemi na ně čekalo milé překvapení: místní často stavěli a nabízeli všemožné informace i pomoc. Ve Francii pak při stopování narazili na sympatického řidiče. „Ten kluk se nabídl, že nám ukáže oblast v horách, kde bydlí, a že u něj můžeme i přespat,“ říká Oldřich. „Váhali jsme, protože jsme toho člověka neznali, ale nakonec jsme s ním jeli,“ říká Oldřich. Po společné večeři jim pak hostitel odhalil tajemství klubu pohostinných.

Hospitality club je systém, do něhož se na internetu (www.hospitalityclub.org) může zdarma zapojit kdokoli. Sdružuje lidi, kteří rádi cestují a kteří mohou nabídnout pomoc jiným cestovatelům. Ta pomoc může mít nejrůznější tvář – od zápůjčky bytu přes bezplatný nocleh na podlaze ve spacím pytli až třeba po procházku s hosty po městě a rozhovor…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v33.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.