Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Atentát v letní sezóně

Pokud si pondělními novinami (z 2. srpna) listoval někdo v letadle, musel mít pocit, že nepřistává v centru Evropy, ale někde na vzdáleném ostrůvku, kde žijí domorodci, kteří asi neumějí moc číst. Zatímco v zahraničních novinách se toho dne psalo na titulních stranách o tragédii v Paraguayi, kde v neděli hořel supermarket a počet obětí nakonec vystoupal přes 460 osob, o útocích v Iráku, kde zahynulo 17 lidí a byly poničeny křesťanské kostely, u nás dominovalo ve všech třech hlavních denících zpravodajství o 18 zraněných ve středu Prahy. A nejen na první stránce, ale v celých vydáních – jedny noviny fotografiím věnovaly celé dvě tiskové strany, jako kdyby nás čtení namáhalo a škrábance 18 tuzemců a turistů byly větší tragédií než smrt Paraguayců. Uměřenost zachovaly jen Hospodářské noviny, které o události informovaly na druhé straně s titulkem: Podsvětí si vyřizuje účty.

Hlavně dost emocí

Atentát na majitele kasina Royal, spáchaný za bílého dne na pražské pěší zóně, notabene když už byl v minulosti zavražděn otec současného majitele, samozřejmě vyvolává řadu otázek. Proč udělujeme licence na provozování kasin lidem, o kterých naše tajné služby vědí, že jsou mafiány a že se jim pro jejich krutost, jako třeba otci napadeného majitele, přezdívalo Řezník? Kdo je zodpovědný za tuto nedbalost na ministerstvu financí, které uděluje licence, na ministerstvu vnitra a na pražském magistrátě? Jaká kritéria u nás platí pro přidělování licencí na…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte