Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Třikrát na okraj

Ještě zmínka k výše uvedenému článku o spravedlivém dělení státního rozpočtu mezi muže, ženy a děti. Idea zní dost provokativně a první reakce správců krajských či městských pokladen jsou naježené chlupy nebo pobavený smích. Jak v dnešním světě různě se propojujících rolí a zájmů mužů a žen rozhodnout, co je jen pro jedny, a co pro druhé? Unáhlený odsudek je ale špatným přístupem. Stačí si vzpomenout na vlastní rodinné účty. Při jejich sestavování jsou podobné úvahy běžné. Manželé obvykle rovnoměrně nebo úměrně potřebám utrácí za zábavu, za oblečení, nové vybavení bytu. Přitom myslí více na děti, protože za jejich vzdělání, bezpečnost a radost se vyplatí utratit víc. Samozřejmě ani v ideální rodině nejsou výdaje spravedlivé a také tam vzniká otázka, zda pět stovek za kadeřníka patří připsat do kolonky „hobby-manželka“ nebo třeba „investice do budoucnosti“. Hlavní ale je, že členové rodiny na své potřeby myslí, radí se o nich a snaží se je v rámci možností uspokojovat rovnoměrně. Vlastně o nic jiného nejde ani v politice: víc než dosud myslet i na ty, co nekřičí anebo zrovna nesedí za stolem, kde se rozhoduje.

•••

Podnikat globálně není snadné. Pokaždé se najde někdo, komu něco vadí. Své o tom ví fast-foodový gigant Kentucky Fried Chicken. Už delší čas lidem jejich „proklatě dobré kuře“ nechutná tak, jak by si vedení KFC přálo, a tak hledá nová teritoria. Jedním z nich měl být po úspěšném tažení Čínou i…

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte