mobrazek_128.gif
mobrazek_128.gif • Autor: Respekt

vobrazek_128.jpeg
Fotografie: Kníže Myškin je idiot. Repro: Respekt • Autor: Respekt

Režisér Vladimír Morávek, autor úspěšného filmu Nuda v Brně, představil nedávno nový projekt. Mnozí si možná pamatují jeho ojedinělý divadelní maraton Čechov Čechům, kdy byly odehrány tři čechovovské inscenace během jediného dne. Tentokrát Morávek připravuje pro brněnské divadlo Husa na provázku inscenace dokonce čtyř románů F. M. Dostojevského: Zločin a trest, Idiota, Bratry Karamazovy a Běsy. „Rozhodli jsme se zkoumat jedy v lidské duši,“ říká Morávek o projektu, který ovšem nebude realizován v jednom dni, ale je rozložen do dvou sezón. Na pondělí 12. 1. je v divadle Husa na provázku připravena premiéra v pořadí druhé inscenace Kníže Myškin je idiot, ve které hraje hlavní roli Pavel Liška. Pokusí se Morávek připravené inscenace nakonec shrnout do jediného dne podobně jako Čechovova díla? „Ne, jedu by bylo příliš mnoho najednou,“ říká Morávek.

•••

Známý anglický dramatik a zlínský rodák Tom Stoppard (narozen 1937) si vydobyl věhlas zvláště svými „vážnými fraškami“. Jednu z nich s názvem Pravý inspektor Hound uvede v pátek 16. 1. v české premiéře pražské Studio Ypsilon. Stoppard, jenž napsal tuto parodii koncem šedesátých let, v ní dokonale využil princip hry ve hře či divadla na divadle. Jedná se v podstatě o detektivku, kterou nás provází dva narcističtí divadelní kritici. Hrou prosvítá parodie na dobové divadelní konvence…

v03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte