Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Dopisy

Dopisy

Udělali jste ze mě idiota

Tvrzení Ondřeje Kundry v článku Na Brusel! (Respekt č. 22/2004), že bezdotykové baterie nevyplývají z evropských směrnic, je nepravdivé. Dal jsem si tu práci a našel příslušnou Evropskou směrnici, je to 93/43. Samozřejmě, že ve směrnici nic nenajdete o bezdotykových bateriích, protože ŽÁDNÁ evropská směrnice neobsahuje konkrétní paragrafy, ale obecná ustanovení. Záleží na národní legislativě, jakým způsobem se to aplikuje, ale je třeba mít schválení způsobu aplikace z Bruselu. Z evropské směrnice tedy bezdotykové baterie obecně vyplývají! Samozřejmě ne v každé zemi takové nařízení platí, protože to asi lze vyřešit i jiným způsobem nebo prostě odpovědná instituce nebyla tak horlivá jako český hygienik. Moje argumentace je, že něco takového jako hygiena není třeba upravovat na evropské úrovni. Takové záležitosti si může upravovat každý členský stát, jak uzná za vhodné. V článku jste ze mě udělal idiota, který nic nezná o EU, což je slušně řečeno nefér.

Petr Plecitý, kandidát ODS do Evropského parlamentu

Vyjádření redakce Respektu:

K naplnění směrnice zcela stačí podstatně levnější jednodotykové baterie, jak 7. 5. 2004 v Hospodářských novinách potvrdili autoři vyhlášky, hlavní hygienik Michael Vít a tehdejší ministr zdravotnictví Bohumil Fišer.

Gorazd se neudal

V článku

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v24.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.