Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Scéna

Výstavy

Fotografie: Seznamte se s archeologií. • Autor: Respekt
Fotografie: Seznamte se s archeologií. • Autor: Respekt

Haptické výstavy pro zrakově postižené se zatím v Česku objevují spíše sporadicky, ale napravit by to měl cyklus Díváme se rukama, který začal minulý týden v Muzeu hlavního města Prahy. První výstava má název Seznamte se s archeologií a umožňuje zrakově postiženým stejně jako všem ostatním dotýkat se exponátů – od nářadí používaného archeology přes modely plochy archeologického výzkumu a nalezené tisíce let staré předměty až po instalovaný pravěký hrob. Vidomí návštěvníci si mohou výstavu projít se zapůjčenými klapkami na oči a na chvíli se tak vžít do situace lidí zrakově handicapovaných.

•••

Minulý týden byla ve Východočeské galerii v Pardubicích v domě U Jonáše zahájena pod názvem Le petit jaunais: poletující litografie výstava francouzských grafiků z Nantes. Různorodá skupina umělců sdružených kolem litografické dílny vnáší do tradičního grafického odvětví originální postupy a materiály. Pro tisk svých grafik používá přenosný lis vlastního patentu a výroby. V době dnešních multisériových tisků kladou Francouzi důraz na jedinečnost, hravost a barevnost. Výstava je zahajovacím projektem Francouzských dnů v Pardubicích.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navíc



Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v15.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.