Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Život vedle vyděrače

Fotografie: Dalibor Žižka: Už to nikdy nebude jako dřív. Foto: Ludvík Hradilek • Autor: Respekt
Fotografie: Dalibor Žižka: Už to nikdy nebude jako dřív. Foto: Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Když podnikatel Dalibor Žižka (53) minulý týden potkal vyděrače, který mu před pár měsíci kvůli milionu korun hrozil vyvražděním rodiny, nebylo mu lehko. „Dcera, která ho z auta viděla se mnou, se začala třást a do očí se jí draly slzy,“ vzpomíná Žižka. Přestože první náhodné setkání s propuštěným mládencem trvalo necelé dvě minuty, podnikatel na ně hned tak nezapomene. „Sice už žádnou zlobu necítím,“ říká, „ale když jsem proti němu stál tváří v tvář, dokonale se mi oživily všechny nepříjemné vzpomínky.“

Už nikdy jako dřív

Ten okamžik si nikdo z nich dost dobře nedokázal představit. Přitom nad jeho průběhem přemýšleli od chvíle, kdy se předloni u soudu viděli naposledy. „Když jsem zastavil a vystoupil z auta, chvíli jsme se na sebe jen tak dívali, pak mě pozdravil. Já mu potom řekl, že mojí rodině způsobil takové utrpení, že si to stěží dokáže představit. A že doufám, že nám to někdy později vše vynahradí.“ Celou dobu krátkého setkání Petr Hejl (26) mlčel. „Bylo mi jasné, že to setkání pro něj není nic příjemného – nebylo ani pro mě. Nevěděl jsem, co říct. Tak jsem radši neříkal nic,“ líčí Hejl. Přestože by všichni účastníci předloňského dramatu chtěli podobné kontakty omezit na minimum, v Pilníkově, sotva tisícihlavé obci poblíž východočeského Trutnova, to je prakticky nemožné. „Chci tady žít dál, protože…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v12.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.